Serj Tankian’dan Paylan’a Destek: “Garo Bir Kahramandır”

Yayınlandı: 19 Ocak 2017 / Dıştan Sesler / Voices From Outside
Etiketler:, , ,
System of a Down müzik grubunun da üyesi olan Amerika’lı Ermeni müzisyen Serj Tankian, TBMM’de Ermeni Soykırımı konusunda gerçekleri ifade eden Ermeni milletvekili Garo Paylan’a destek verdi. Tankian, Paylan’ı gerçek bir kahraman olarak gördüğünü açıkladı.

serj-tankian

Sosyal paylaşım ağı Facebook’ta konuyla ilgili paylaşım yapan Tankian, “Martin Luther King’i ve onun, uğruna mücadele verdiği herşeyi andığımız o özel günde Erdoğan hükümeti, soykırımdan bahsettiği için bir milletvekiliyi meclisten uzaklaştırıyor.

Garo Paylan gerçek bir kahramandır. Çünkü tepki ihtimali olmayan toplumlarda gerçekleri dile getirmek çok kolaydır, halbuki tepkilerin yoğun olduğu bir toplumda konuşmak, çok tehlikelidir” dedi.

Geçen yıl Garo Paylan’la şahsen görüşme fırsatı olduğundan onur duyduğunu belirten müzisyen, “Biz seninleyiz, Garo” diye ekledi.

Ne olmuştu?

Hatırlanacağı üzere, Meclis’te konuşan HDP Ermeni milletvekili Garo Paylan, “1913-1923 yıllarında Ermeniler, Süryaniler, Rumlar ve Yahudiler kaybedildi. Büyük katliam ve soykırımlarla bu topraklardan ya sürüldüler ya mübadelelere uğradılar” demişti.

Paylan, Meclis’te soykırım kelimesini kullandığı için TBMM’den 3 birleşim boyunca çıkarılma cezası aldı. Ermeni milletvekili, konuşmanın Meclis Başkanı tarafından engellenmesi ve aldığı ceza sebebiyle Anayasa Mahkemesi’ne başvurdu.

Kaynak: ErmeniHaber

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s