Tight Aggressive’in sunduğu Byzantion Fest#7 26 Ocak’ta Başlıyor!

Yayınlandı: 9 Ocak 2017 / İçten Sesler / Voice From Inside
Etiketler:

byzantionfest75

Altkültür müzik festivali Byzantion Fest #7, 26 Ocak’ta başlıyor. 5 farklı mekanda gerçekleştireceğimiz organizasyonun programı şu şekilde; 26 Ocak -Tight Aggressive’de tüm gün sürecek takas pazarında kaset, cd, plak, kitap, çizgi roman, fanzin benzeri ürünlerin yanı sıra hazırladığınız vegan yiyecekleri de takas yapabilirsiniz. Biz de Tight Aggressive olarak menümüzden seçtiğimiz atıştırmalıkları sizlere sunacağız.  Gün içerisinde genç müzisyen arkadaşlarımız Fanikedi ve Onat Önol akustik performans sergileyecek. Bu arada mekanda bulunan “Kavramlar Hakkında Konuşalım” adlı sergiye de göz atabilirsiniz.

Takas pazarına katılmak için: info@tightaggressive.com

27 Ocak – Saat 19:00’da Bant Mag’in yeni mekanı Havuz’da açılacak olan, Byzantion Fest’in “Karışık Kaset” adındaki ilk sergisinde 90’lardan günümüze kadar altkültür sahnemizde yer almış bir çok grup/müzisyenin çalışmaları, farklı teknik ile çalışan 37 sanatçı tarafından  görsel birer tasvire dönüştürülüyor.Festival süresince Bant Mag Havuz’da görebileceğiniz sergide, Byzantion Records tarafından hazırlanan, altkültür sahnesinde aktif 65 grubun/sanatçının çalışmalarının yer aldığı “We are in the Depths of Byzantion” adlı karışık kaseti dinleyebileceksiniz. Sergi açılışının ardından saat 21:00’da damar post-rock üçlüsü İrtifakaybediyoruz! ile Karga Bar’da başlayacak olan konser programı, çıkış albümlerini yayınlamaya hazırlanan art-rock grubu Skysketch ve ileride isimlerini daha sık duyacağımızı düşündüğümüz blues esintili psikedelik rock ekibi Available Tensions ile devam edecek. Son zamanlarda isimlerini sıkça duyduğumuz psych-surf grubu Ponza sıkı sahne performansıyla geceyi sonlandıracak. Giriş 15 TL. Biletler kapıda.

28 Ocak – Festivalin üçüncü günü Peyote Nevizade’de karanlık punk rock tınılı riott grrrl üçlüsü Secondhand Underpants, düşük tuşeli teknik partisyonlarıyla dikkat çeken Paz, Aybike Çelik Özbey ve eski punk rock grubu Rashit’ten tanıdığımız Tolga Özbey’in kuruculuğunu üstlendiği sahnenin son zamanlardaki en orijinal rock’n roll grubu Reptilians From Andromeda ve ardından çıkardığı iki farklı tekli ile kelimenin tam anlamıyla fark yaratan, Foton Kuşağı’ndan Matt Loftin ve Paul Osterlund, The Young Shaven ve In Hoodies’ten Todd Gibson ve Murat Yakupoğlu’ndan oluşan süpergrup projesi Housing Crash sahne alacak. Hipnotik aksak ritimleri ve karanlık snyth yürüyüşleriyle dinleyiciyi içine çeken enstrümantal rock grubu Skata, doğaçlamanın sınırlarında gezeceği performansıyla gecenin kapanışını yapacak. Giriş 15 TL. Biletler kapıda.

29 Ocak – Festivalin son günü Arkaoda’da gerçekleşecek. 14:00’da başlayacak tasarım pazarı, Tantana Records, Dead Generation Records, Ala Skateboards gibi yerel üreticilerin markalarından oluşacak. Tight Aggressive bünyesinde bulunan Loom Handcrafts ve Vegapetite ürünlerini de pazarda bulabilirsiniz. Akşam saatlerinde ise Flower Room’dan tanıdığımız Eray Gedik, In Hoodies ve Özgün Semerci’nin heyecan verici, duygu yüklü, bol hüzünlü, gri tonlu depresif bir pazar gününün hakkını verecek olan akustik performanslarında onların yanında olabilirsiniz. Konser ücreti 10 TL. Biletler Kapıda.

Tasarım Pazarı’na katılmak için: info@tightaggressive.com

Hepimizin umutsuzluğa kapıldığı şu günlerde kendini bu gerçekliğe ait hissetmeyen, fikir ve ifade özgürlüğünün mücadelesini veren, üreten, paylaşan bizler bir altkültürü oluşturuyoruz. Direniş biçim değiştiriyor. Ortak bir dil oluşturmaya ve bunu geliştirmeye devam edelim. Sevgiler.

Festival : https://www.facebook.com/events/1861399754143405/

byzantionfest7

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s