Malezya ve Taylandlı Anarşistlerden Tutuklu Grup Yorum Üyelerine Destek Yazılamaları

Yayınlandı: 6 Ocak 2017 / Dıştan Sesler / Voices From Outside
Etiketler:, , , , , ,

Asya ve Pasifik bölgesindeki anarşistler, Türkiye tarafından “terör örgütüne” üye olmakla suçlanan Kasım 2016’da tutuklu bulunan Grup Yorum üyelerinden 7 kişiyle olan dayanışmalarını dile getirmek için harekete geçti.

grupyorummalezya4

Üretimleriyle 30 yılı aşkın bir süredir devlet politikalarını eleştiren ve üyeleri hükümete karşı mücadeleyi destekleyen Grup Yorum, Türkiye tarafından onlarca yıl boyunca sistemli bir şekilde hedef gösterildi. Daha önce, grubun üyeleri ve destekçileri şiddet, işkence, sansür, seyahat kısıtlamaları ve ev tutuklamaları da dahil olmak üzere yoğun devlet baskısı ve zulmü yaşadı.

grupyorummalezya

Grup üyeleri, Ekim ve Kasım 2016’da İdil Kültür Merkezi’ne yönelik iki baskın sonucu tutuklu yargılanıyor. Saldırılar sırasında özel harekat polisleri, müzik aletlerini, bilgisayarları parçalamış, çevrede yaşama dair ne varsa yağmalamıştı.

grupyorummalezya2Malezya, Kuala Lumpur’daki anarşistler Grup Yorum ile dayanışma içinde THY’nin resmi merkezinin yeraltı otoparkına giden duvarlarda “Grup Yorum Susturulamaz!” yazılamaları gerçekleştirdi.

Benzer şekilde, 31 Aralık 2016’da Bangkok, Tayland’daki anarşistler, Bangkok’un kuzeyindeki Suttisarn Witchai’deki Soi Sutcharit’deki Türkiye Konsolosluğu duvarlarını “Grup Yorum Susturulamaz” ile aynı mesajla yazdılar.

 

grupyorummalezya3

Güneydoğu Asya bölgesindeki anarşistler, şu anda Türkiye Devleti tarafından sahte suçlamalarla gözaltına alınan Grup Yorum’un tüm üyelerinin derhal serbest bırakılmasını ve dünyanın dört bir yanındaki dostlara, yoldaşlara çağrıda bulunarak faşist TC devletini ve lideri RTE’yi uyarmak için yerel özerk eylemlerde bulunmaya davet ediyor.

Kaynak: insurrectionnewsworldwide.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s