Haluk Levent’ten ‘İnadına Destek’: Konser Geliri Güneş’in Tedavisine

Yayınlandı: 25 Aralık 2016 / İçten Sesler / Voice From Inside
Etiketler:, , , , ,

Haluk Levent, 25 Aralık’taki konserinin gelirlerini Suruç saldırısında yaralanarak tekerlekli sandalyeye mahkum olan 20 yaşındaki Güneş Erzurumluoğlu’nun tedavisi için bağışlayacağını duyurdu

guneserzurumluoglu

2015 yılındaki Suruç saldırısında boynuna isabet eden bir şarapnel parçası nedeniyle ağır yaralanan ve tekerlekli sandalyeye mahkum olan Güneş Erzurumluoğlu için geçtiğimiz Ekim ayında sosyal medyada bir kampanya başlatıldı.

Birçok kişinin destek olduğu kampanya ile Güneş’in Basel’deki bir klinikte tedavi olması amaçlanıyordu.

Ancak Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı, Güneş’e Kabahatler Kanunu 36’ncı Maddesi gereğince Yardım Toplama Kanununa Muhalefet gerekçesiyle bin 103 lira para cezası kesti.

Güneş’in yardım kampanyasına ceza kesilmesiyle ilgili haberlerin medyada yer bulmasının ardından, ünlü sanatçı Haluk Levent Twitter’dan bir paylaşımda bulunarak “İnadına destek.. 25 Aralık Basel konserimin geliri Güneş’indir… Buradan duyuruyorum” dedi.

Emniyetten Gelen Belge Yardımları Yasaklattı

Saldırıdan sonra yüzde 98 engelli durumuna düştüğünü anlatan Güneş Erzurumluoğlu; “Sadece sol kolumu kullanabiliyorum. 16 ay geçti olayın üzerinden ve 15 aydır fizik tedavi görüyorum. Devlet bize 1 yıl her gün 45 dakika seans alabileceğimizi, ikinci yıldan sonra sadece 60 seans hakkı verince maddiyat bizi çok zorladı. Yurt dışında daha ayrıntılı tedaviler var. İsviçre Basel kentinde bir klinikte denemek istedik” dedi.

Konu bağlamında Güneş süreci şöyle anlattı:

“İnsanlar bana yardım edebilmek için hesap numarası istediler. İnternet üzerinden bir kampanya yaptık. İkinci günü tanıdıklarımız izin alınması gerektiğini söyleyince hemen durdurduk ve insanlar para yatırmayı kestiler. Valiliğe giderek gerekli belgeleri sunduk. Valilikten ne zaman iyileşeceğime dair belge istediler benden. Yüzde 98 engelli diye 10 profesörün elinden çıkmış ömür boyu tedaviye muhtaçtır şeklinde bir belge verdik. Ama valilik bunu yeterli bulmadı. Şu kadar tedavi sonrası, şu kadar zamanda iyileşirim şeklinde bir yazı istediler. Doktorlar böyle bir belge veremeyeceklerini söylediler. Valiliğe gittiğimizde yasa dışı örgütlere para topladığımıza yönelik emniyetten bir belge geldiğini söylediler. Bu yüzden kampanyanın engellendiğini belirttiler. Birkaç hafta sonra bana bin 103 lira Kabahatler Kanunu’ndan ceza kesildi. Cezayla ilgili itirazda bulunduk, yasal süreç devam ediyor.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s