Quentin Tarantino Polis Terörüne Karşı Eylemde

Yayınlandı: 26 Ekim 2015 / Sinema / Cinema
Etiketler:, , ,

quentin-tarantino-1106-690-460-p-center_center-FFFFFF

Ünlü yönetmen Quentin Tarantino, polisin vahşi uygulamalarına karşı Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşen yüzlerce protestodan biri olan New York’taki eyleme katıldı.

Eylem için Kaliforniya’dan New York’a uçan Tarantino, “Ben vicdan sahibi bir insanım. Eğer polisin insanları kasten öldürmesi yaşanıyorsa ayaklanmanız ve göğüs germeniz gerekir. Ben, katledilenlerin tarafında olduğumu söylemek için buradayım” dedi.

Üç kilometrelik yürüyüşlerine başlamadan önce Washington Square Park’ta toplanan gruptakilerden bazıları mikrofondan kendi hikâyelerini haykırırken bazıları de öldürülenlerin fotoğraflarını taşıdı. Bu, RiseUpOctober (AyaklanEkim) isimli, polis tarafından öldürülenler için adalet talep eden grup tarafından bu hafta içinde organize edilen üçüncü protesto.

Eylemden kısa bir süre önce, bu kez bir polis memuru -Randolph Holder-, bir bisiklet hırsızını kovalarken öldürülmüştü. Bunun hatırlatılması üzerine Tarantino, “Talihsiz bir zamanlama ama biz bütün bu ailelerin hikâyesini anlatmak için buradayız… O polisin öldürülmesi de bir trajedi!” dedi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s