Özgür Sanat Girişimi: Tartışalım, Barış İçin Ne Yapabiliriz?

Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 / Kültür / Culture
Etiketler:, ,

özgürsanatgirişimisanatçılar

Özgür Sanat Girişimi “Sanatın onurlu bir yaşamı inşa etme gücü var” diyerek, duyarlı sanatçıları barış için ne yapılabileceğini tartışmaya çağırdı.

Ferhat Tunç, Pınar Aydınlar ile Arzela Kültür Merkezi, Mezopotamya Kültür Merkezi (MKM) ve Med Kültür Merkezi’nden sanatçıların da aralarında bulunduğu Özgür Sanat Girişimi, AKP’nin kendi iktidarı için devreye soktuğu savaşa karşı barış için ne yapılabileceğini tartışmak amacıyla sanatçılarla bir araya gelecek. 26 Ağustos’ta saat 13.00’de Taksim Alkoçlar Hotel’de buluşacak olan sanatçılar, “Sanatın onurlu bir yaşamı inşa etme gücü var” diyerek, sanatçıların barış için ne yapabileceklerini tartışacak.

Girişimden sanatçılara yapılan çağrıda şu ifadelere yer verildi:

“Savaş ve faşizm yine günlük yaşamın bir parçası haline geldi. Paramparça edip bedenleri, dimağları, dört bir yanına savuruyor toprağın. Savaşın çok bilindik vahşeti taptaze hafızamızdan geri çağırdı onarmaya çalıştığımız tüm geleceği. Ötekileştiren tüm politikalara karşı, sonsuz bir barış için, yine iş başa düştü… Sanatın onurlu bir yaşamı inşa etme gücü var… Biliyoruz! Sanat hiçbir zaman sadece seyirci olmadı… Biliyoruz! İnsanlık için… Doğa için… Gelecek için… Özgürlük için… Ne yapmalı? Haydi gelin konuşalım!”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s